Třetí ročník Diageo Worldclass byl zahájen

Svým barmanským uměním patří Česká republika ke světové špičce. Novodobí barmani si v ničem nezadají se skutečnými umělci. Aby obstáli, musí mít nejen talent, originální styl, ale i schopnost naslouchat svým zákazníkům. Ti nejlepší mají odvahu změřit své síly v mezinárodních soutěžích. Zhruba čtyřicítka barmanů ze šestnácti prestižních barů v České republice bude tak během jara poprvé v historii soutěžit o titul nejlepšího barmana ČR v rámci prestižní celosvětové soutěže Diageo Reserve World Class Competition. Pracovat budou se skvělými značkami jakými jsou Zacapa rum, gin Tanqueray, likér Grand Marnier či Ketel One vodka. Výherce národního kola pak představí své umění na exkluzivním světovém finále. Zajímavostí může být, že v roce 2010 toto světové finále vyhrál londýnský barman původem ze Slovenska, Erik Lorincz. Česká republika slavila letos v Jihoafrické republice skvělé umístění v Top6 Víťi Ciroka z L´Fleurs baru.

Česká republika se v letošním roce zúčastní této vyhlášené gastronomické události potřetí. „Diageo Reserve World Class Competition nabízí kromě soutěžení i možnost představit veřejnosti nejnovější trendy v oblasti míchaných nápojů, koktejlů či barové kultury ve vybraných barech,“ vysvětlil ambassador programu Petr Kymla. “Ochtunat soutěžní drinky můžete například v barech Anonymous, Bugsys´s, Cloud 9 nebo Tretter´s”, dodal Kymla.

Soutěž je úzce spojena s řadou luxusních destilátů firmy Diageo, která se nazývá Reserve Brands. Barmany v příštích měsících budou doprovázet hlavně tyto značky: guatemalský rum Zacapa 23 Centenario, gin Tanqueray No.Ten, holandská vodka Ketel One a francouzský likér Grand Marnier Cordon Rouge.